15 czerwca 2024

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w hrubieszowskim ZUS

„Sięgnij po sukces” – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie odbędzie się także w Hrubieszowie.

Reklamy

 

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” to coroczna ogólnopolska akcja. ZUS zaplanował w tym roku kilka interesujących prelekcji i spotkań z ekspertami. Osoby z niepełnosprawnością uzyskają kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja (w piątek) w siedzibie hrubieszowskiego ZUS przy ul. 3 Maja 8a. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (jest dostępna winda). Przedstawiciel hrubieszowskiego Urzędu Skarbowego wyjaśni zasady korzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Specjalista z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekaże informacje o uprawnieniach osób z niepełnosprawnością i możliwych dofinansowaniach, a ekspert Powiatowego Urzędu Pracy opowie o aktywizacji  zawodowej. Po prelekcjach, od godz. 13.00, będzie czas na skonsultowanie indywidualnych spraw ze specjalistami.

Reklamy

Współorganizatorem wydarzenia jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. A więcej informacji o „Dniu Osób z Niepełnosprawnością” w ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl/dzienON

 

(źródło: ZUS)

Reklamy