15 lipca 2024

Seniorzy z Moroczyna – Radą Starszych

Seniorzy z Moroczyna uważani są za tak zwaną Radę Starszych, którym sołtys składa coroczne sprawozdanie z zadań jakie zostały wykonane w sołectwie w roku poprzednim. Sprawozdanie za rok 2013 zostało złożone podczas Dnia Seniora 23 lutego 2014 roku, który został zorganizowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Sołtysa wraz z Radą Sołecką. Na tą uroczystość przybyło 59 osób.

Reklamy

Nie zabrakło również przedstawicielki  Zarządu Starostwa Powiatowego, władz gminy Hrubieszów, Gminnego Ośrodka Kultury, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Rady Gminnej KGW i członkiń kół gospodyń z sąsiednich miejscowości.

Program uroczystości obejmował ponadto koronację najstarszych i dekorację najmłodszych seniorów, występ Zespołu ”Czerwona Jarzębina” i konkurs z dowcipami. Ponadto seniorzy i goście obejrzeli dwie prezentacje multimedialne, z czego jedna odtwarzała  przebieg uroczystości Dnia Seniora z 2013 roku, a druga to  wieńce dożynkowe pokazane na 35 slajdach obejmujących wieńce z 15 lat. Gościnnie wystąpił też Kabaret z  Moniatycz. 

Reklamy

Seniorzy otrzymali również upominki, które  były wykonane głównie przez pracowników świetlicy po odbytych warsztatach z wikliny papierowej jakie przeprowadzone były w świetlicy, w ramach funduszy szwajcarskich i projektu „Zostawić ślad” realizowanego przez Stowarzyszenie Hrubieszowskie „Lokalna Grupa Działania”. Były to ramki w które oprawiono zdjęcia przedstawiające zabytkowy kościółek  w Szpikołosach, znajdujący się na pocztówkach wykonanych w ramach tzw. małych projektów Leader.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty  z siedzibą w Wołajowicach. Poczęstunek przygotowały członkinie  miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich z funduszy sołeckich.

Reklamy


Zdjęcia »


źródło i fot. LGD Lepsze Jutro