13 czerwca 2024

Warsztaty dziennikarskie w Kościuszce

28 lutego uczniowie klasy II D (profil dziennikarsko-językowy) ZS nr 3 uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez pana Artura Borkowskiego, redaktora Kuriera Lubelskiego.

Reklamy

Pan redaktor przyjął zaproszenie sorki Agnieszki Szymanik-Lipskiej i przyjechał do nas aby w niezwykle interesujący, ale też przystępny sposób opowiedzieć o kulisach pracy dziennikarza, ubarwiając swoją wypowiedź licznymi anegdotami.

Zapał, z jakim nasz prowadzący opowiadał o zawodzie szybko przerodził się w naszą chęć do działania. Pod czujnym okiem redaktora i sorki spędziliśmy cały dzień czując się jak dziennikarze. Ćwiczyliśmy nasz styl wypowiedzi, sposób tworzenia ciekawych tytułów i tego, jak realizować rzeczowo konkretne zadania dziennikarskie. Przekonaliśmy się, jak ciężka jest to praca, ale też, jak dużo satysfakcji może przynieść, a postawa naszego prowadzącego jest na to najlepszym dowodem – uwierzyliśmy dzięki tym zajęciom nie tylko we własne umiejętności, ale też w możliwość połączenia pasji i wyznawanych wartości z wykonywanym zawodem.

Reklamy

Przy okazji ucieszyliśmy się, że profesjonalista bardzo życzliwie wypowiedział się na temat wydawanej przez nas gazetki „Kurier uczniowski” doceniając zarówno nasz język, dobór tematów, jak i szatę graficzną.

Te niezwykle użyteczne i pełne wyzwań zajęcia były dla nas niezapomnianym doświadczeniem. 

Reklamy

 

Zdjęcia »

 

Info i fot. ZS nr 3