24 maja 2024

Sierżant Lew przyszedł do dzieci w Szychowicach i Kosmowie

Hrubieszowscy policjanci wraz z maskotką sierż. Lwem odwiedzili dziś dzieci oraz ich wychowawców ze szkół w Szychowicach i Kosmowie. Przed zbliżającymi się wakacjami mundurowi rozmawiali z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz podczas codziennych zabaw.

 

Hrubieszowscy policjanci wspólnie z maskotką hrubieszowskiej policji sierż. Lwem odwiedzili dziś dzieci ze szkół w Szychowicach i Kosmowie. Podczas spotkania poruszano tematykę zachowania bezpieczeństwa na drodze, a także podczas codziennych zabaw.

Mundurowi przypomnieli dzieciom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, między innymi nad wodą, w lesie, a także podczas gier i zabaw na podwórku. Policjanci przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania do osób nieznajomych.

W dalszej części spotkania uczniowie mieli do mundurowych wiele ciekawych pytań. Między innymi interesowało ich na czym polega codzienna służba w policji, czy też jak wygląda szkolenie funkcjonariuszy.

Największy uśmiech na dziecięcych buziach wywołała wizyta maskotki hrubieszowskiej policji sierż. Lwa, który miło witał się z zebranymi. Na koniec spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)