22 maja 2024

Sołtysi z Gminy Werbkowice

11 marca 2020 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, odbył się Powiatowy Dzień Sołtysa.

 

Starosta Maryla Symczuk, wicetarosta Wojciech Sołtysiak i przewodnicząca Rady Powiatu Aneta Karpiuk, oprócz ciepłych słów, wszystkim sołtysom wręczyli listy gratulacyjne i drobne upominki.

Jako radna powiatu hrubieszowskiego, też uczestniczyłam w tej pięknej uroczystości. Mam tak od zawsze, że darzę dołtysów wielkim szacunkiem i sympatią. Wszyscy wiemy, że praca sołtysa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wymaga wielu poświęceń. To sołtysi są reprezentantami pierwszego szczebla samorządności, to oni razem z mieszkańcami wiosek zmieniają wizerunek polskiej wsi, to do nich, jako pierwszych, zwracają się mieszkańcy o pomoc.

Swoją obecnością zaszczycili Starostwo, miłościwie nam panujący sołtysi i sołtyski z gminy Werbkowice, nawet miałam przyjemność wręczać list gratulacyjny – jednej z najdłużej urzędujących sołtysek w gminie Werbkowice – pani Stasi Musur z Peresołowic.

Co prawda, nie wszyscy sołtysi z gminy Werbkowice przybyli na uroczystość, ale jak widać na załączonej fotografii – większości z nich udało się przyjechać. Panie sołtyski z czerwonymi tulipanami wyglądały imponująco, natomiast panowie sołtysi z Werbkowic i Konopnego, godnie reprezentowali tę męską „część” rządzenia swoimi wioskami.

Po części oficjalnej, swoimi występami uroczystość umilili Zespół z Gródka „To i Owo na Ludowo” i Kabaret z Konopi z Kielc.

 

Danuta Muzyczka

fot. DM, Starostwo Powiatowe

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Charytatywny koncert dla Przemysława Jaskuły przełożony

POWIAT – Pomóżmy Małgosi z Werbkowic jeszcze raz!