SP w Moniatyczach: Mikołajkowa wycieczka

Tegoroczne „Mikołajki” uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach postanowili świętować w sposób wyjątkowy. 15 grudnia 2017 r. zdecydowaliśmy się pojechać na wycieczkę do Lublina, gdyż nic tak nie integruje i nie zbliża uczniów do siebie, jak wspólny wypad i spędzenie czasu poza murami szkoły.

Reklamy

 

Pierwszym punktem naszej wyprawy była Montownia zagadek. Tutaj czekała na nas cała seria zagadek wymagających logicznego myślenia i kreatywności. Escape room to gra polegająca na wydostaniu się z zamkniętych pokoi. Możliwe jest to tylko przy rozwiązaniu szeregu zagadek, łamigłówek.

Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny: dziewczyny i chłopcy. Dziewczyny wcieliły się w szajkę włamywaczy, których zadaniem było odszukać starannie ukryte diamenty i wydostanie się z pokoju przed nadejściem właściciela. Chłopcy natomiast musieli zabawić się w detektywów, aby rozwiązać zagadkę morderstwa, którego ofiarą padł pan Johnson-właściciel hotelu. Obie drużyny poradziły sobie doskonale z rozwikłaniem przydzielonych im zagadek. Najważniejsza okazała się współpraca wśród drużyn, uważne słuchanie i pomoc w rozwiązywaniu łamigłówek.

Po wysiłku intelektualnym jakim niewątpliwie były escspe roomy pojechaliśmy zmęczyć się fizycznie do Parku Trampolin Mania Skakania. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Manii Skakania sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

W ostatnim punkcie naszej wycieczki połączyliśmy również przyjemne z pożytecznym. W Multikino obejrzeliśmy film pt. Morderstwo w Orient Expressie. Jest to film oparty na kryminalnej powieści Agathy Christie, w której zagadkę morderstwa rozwiązuje niezawodny belgijski detektyw Herkules Poirot. Powieści tej autorki znajdują się w kanonie lektur klasy VII więc ekranizację obejrzeliśmy z dużym zainteresowaniem.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Z pewnością wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci. Dziękujemy naszej wychowawczyni p. J. Mróz i p. M. Mizerskiej za opiekę podczas wyjazdu i wspólne spędzenie czasu.