24 maja 2024

Stefankowice: Gminny Dzień Czytelnika

27 maja 2014r. był dniem, w którym biblioteki gminy Hrubieszów wyrażały sympatię do swoich czytelników. Po raz czwarty odchodziliśmy Gminny Dzień Czytelnika, który w tym roku odbył się w Filii Bibliotecznej w Stefankowicach.

…Wszystko znajdziesz w jednym miejscu
Tam cię krocie przygód czeka
Bo to miejsce jest czarowne
To jest właśnie biblioteka

 

27 maja 2014r. był dniem, w którym biblioteki gminy Hrubieszów wyrażały sympatię do swoich czytelników. Po raz czwarty odchodziliśmy Gminny Dzień Czytelnika, który w tym roku odbył się w Filii Bibliotecznej w Stefankowicach. Na tą uroczystość biblioteki zaprosiły swoich najaktywniejszych czytelników, partnerów, sympatyków, władze i samorządowców. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Czytelnik Roku 2013” i wręczono statuetki. Konkurs trwał przez cały rok 2013 i adresowany był do wszystkich czytelników naszych bibliotek. Głównym celem konkursu było ożywienie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą oraz promocja biblioteki. Aby zdobyć miano czytelnika roku należało systematycznie wypożyczać i czytać książki oraz stosować się do regulaminu biblioteki.

NAGRODĘ CZYTELNIKA ROKU 2013 OTRZYMALI:

w kategorii dzieci do lat 7
Katarzyna Zając z Moniatycz

w kategorii dzieci szkoła podstawowa
Julia Skiba z Mienian

w kategorii młodzież gimnazjum i szkół średnich
Kinga Kwiatkowska z Czerniczyn

w kategorii dorośli
Emilia Gil z Dziekanowa,
Janusz Radelczuk ze Stefankowice

w kategorii rodzina czytająca
Ilona Milewska – babcia, Magdalena Kapica – córka, Bruno Kapica – wnuczek ze Stefankowice

Nagrody wręczali: Janusz Jędrzejewski przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów, Sławomir Usowski – zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów, Ireneusz Solak – Rady Gminy Hrubieszów, Danuta Kloc – dyrektor GOK w Wołajowicach.

Następnie zostały wręczone dyplomy najaktywniejszym czytelnikom GBP w Moniatyczach oraz filii w Czerniczynie, Dziekanowie, Mienianach i Stefankowicach oraz podziękowania dla osób wspierających działania podejmowane przez biblioteki. Nasi czytelnicy stanowią liczne grono wspaniałych ludzi, którzy w książkach upatrują swoich przyjaciół i nauczycieli. Cieszymy się, że mamy udział w ich życiu. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialna „Rok 2013 w bibliotekach gminy Hrubieszów” przygotowaną przez Grażynę Smagę pracownika filii w Stefankowicach. Uczestnicy uroczystości mogli „w pigułce” przypomnieć, a niektórzy zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez bibliotekę, mieli możliwość przekonania się, że biblioteka to instytucja kultury zaspokajająca potrzeby kulturalne, informacyjne i edukacyjne społeczności lokalnej. Biblioteka, to centrum życia społecznego środowiska.

Imprezę swoim występem uświetnił Młodzieżowy Zespół SONUS. Organizatorami imprezy były Biblioteki Publiczne Gminy Hrubieszów i Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach. Dyrektor GOK podziękowała osobom i instytucjom wspierających inicjatywy podejmowane przez Bibliotekę. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Przyjaciół Biblioteki w Stefankowicach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację uroczystości, dziękujemy sołtysowi wsi Stefankowice za wsparcie finansowe organizowanej uroczystości. 


Zdjęcia »


Info i fot. GOK Wołajowice