18 kwietnia 2024

Strzyżów: Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej – uczniowie SP im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie zaśpiewali hymn o 11.11

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie co roku bardzo uroczyście obchodzi Święto Niepodległości. Ten rok jednak jest rokiem wyjątkowym – obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęto o godz. 11.11 zaśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W śpiewaniu hymnu wzięły udział także przedszkola i placówki oświatowe jak również 75 szkół polonijnych. To pomysł na świętowanie stulecia niepodległości Polski.

Uczniowie ubrani w stroje galowe  i z przypiętym biało-czerwonym kotylionem, uczestniczyli w święcie. Klasa VII pod okiem wychowawcy pani Mirosławy Lachowskiej przygotowała akademię patriotyczną. Dziękujemy również uczennicom, które przepięknie zaśpiewały piosenki.

Uczniowie przybliżyli historyczne losy Naszej Niepodległej Ojczyzny. Dziękujemy uczniom i organizatorce za włożoną pracę w przygotowanie tak wzruszającej i ważnej dla wszystkich uroczystości! Długie brawa świadczyły o pięknym wykonaniu i patriotycznej postawie. Raz jeszcze dziękujemy!


Zdjęcia:

http://zsstrzyzow.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/300401/100lecie_odzyskania_niepodleglosci_przez_polske_rekord_dla_niepo


tekst i fot.: SP w Strzyżowie