Szkoła Podstawowa w Moniatyczach na Warsztatach Literackich w Lublinie

We wrześniu 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach wzięli udział w warsztatach literackich w Lublinie.

Reklamy

 

Wyjazd został zorganizowany przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie. Uczniowie zostali nagrodzeni za udział w projekcie „Przygoda młodych literatów”, w którym  wzięło udział  pięć szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego.

Przedsięwzięcie okazało się niemałym wyzwaniem, ponieważ w krótkim czasie zespoły uczniów miały za zadanie wspólnie napisać pięć opowiadań o dowolnej tematyce. W wyniku współpracy powstały: ,,Przygoda Oli”, ,, Jagoda i Róża”, ,,Zakazane drzwi”, „Tyska i ferajna, czyli…”, ”Obóz harcerski”.

Reklamy

Uczniowie ze szkoły w Moniatyczach: Małgorzata Ferenc, Kacper Ligaj, Emilia Tokarska, Aleksandra Tor i Natalia Trubacz pracowali pod czujnym okiem pani Małgorzaty Sobczuk. Literacka przygoda, mimo że wymagała bardzo dużego zaangażowania i systematycznej pracy, okazała się ciekawą lekcją języka polskiego. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli poczuć się prawdziwymi pisarzami, bowiem każdy z nich otrzymał papierowy egzemplarz wspólnie napisanej książki, którą można również przeczytać w wersji elektronicznej na stronie internetowej naszej szkoły.

 

SP Moniatycze

 

Linki do książek:

http://www.hrubieszow.bipe.pl/index.php/asdasd/przygoda-mlodych-literatow/tyska-i-ferajna

http://www.hrubieszow.bipe.pl/index.php/asdasd/przygoda-mlodych-literatow/przygoda-oli

http://www.hrubieszow.bipe.pl/index.php/asdasd/przygoda-mlodych-literatow/zakazane-drzwi

http://www.hrubieszow.bipe.pl/index.php/asdasd/przygoda-mlodych-literatow/oboz-harcerski

http://www.hrubieszow.bipe.pl/index.php/asdasd/przygoda-mlodych-literatow/roza-i-jagoda