19 czerwca 2024

To będzie największa inwestycja drogowa w historii gminy

Władze gminy Trzeszczany podpisały umowę z wykonawcą na przebudowę gminnych dróg. Będzie to największa inwestycja drogowa w historii gminy.

Reklamy

Inwestycja, która potrwa kilka miesięcy, współfinansowana będzie w 95 procentach z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

– O realizację tego zadania ubiegały się dwie firmy, a różnica między zaproponowanymi przez nie cenami wyniosła ponad 800 tysięcy złotych. Ostatecznie realizacja tej inwestycji będzie kosztować prawie 7 980 000 złotych – informuje wójt gminy Trzeszczany Paweł Lipski.

Reklamy

Prace będą prowadzone w sumie w 9 miejscowościach na drogach o łącznej długości około 8,5 kilometra, które do tej pory były utwardzane różnymi materiałami, ale takie rozwiązanie nie przynosiło dobrych efektów. Szczególnie przy jesiennych opadach i wiosennych roztopach przejazd drogami był utrudniony, a latem mieszkańcy narzekali na kurz. Planowane teraz prace mają poprawić tę sytuację.

Odcinki o rożnych długościach zostaną poprawione w miejscowościach: Nieledew, Mołodiatycze, Trzeszczany Pierwsze, Józefin, Ostrówek, Trzeszczany, Zaborce, Zadębce i Bogucice.

Reklamy

– To największa inwestycja drogowa w historii gminy, a wszystkie wymienione drogi mają być gotowe za pół roku – dodaje Paweł Lipski.

Przebudowa dróg to nie jedyne zadanie, współfinansowane z drugiej edycji „Polskiego Ładu”. W połowie kwietnia gmina Trzeszczany podpisała umowę z firmą, która przeprowadzi termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Nieledwi. W tym przypadku samorząd pokryje 10 procent kosztów, a reszta będzie pochodzić z rządowego programu.


źródło i fot. UG Trzeszczany


Zobacz też:

Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]

Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →