W Dołhobyczowie dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem

6 grudnia w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, jak co roku, odbyło się spotkanie dzieci z Mikołajem.

Reklamy

 

Do Przygranicznego Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie przybył prosto z nieba do grzecznych dzieci Święty Mikołaj z ogromnymi workami prezentów.

Dzieci oczekując na ten najważniejszy moment wydarzenia, tańczyły, bawiły się i recytowały wierszyki pod okiem aniołka.

Z powodu braku śniegu Świętemu Mikołajowi w dotarciu do nas, pomogli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przywieźli wyczekiwanego gościa pojazdem uprzywilejowanym.

Święty Mikołaj wzbudził ogromne emocje wśród dzieci i rodziców, radość ze spotkania i prezentów była wielka. Wspólny taniec ze Świętym Mikołajem i pamiątkowe zdjęcia nie miały końca. Tak krótko można opisać to co działo się tego wieczoru.

Święty biskup Mikołaj jest jeden, do nas przejechał ubrany w uroczysty strój liturgiczny, czasami jednak przebiera się w spodnie i biega w czapce z pomponem, aby było mu wygodnie na czas dostarczyć dzieciom prezenty do domu.

Spotkanie bardzo szybko dobiegło końca, ale Św. Mikołaj obiecał, że za rok, oczywiście jeśli będą grzeczne dzieci znów nas odwiedzi….


tekst i fot.: PCKiR Dołhobyczów