17 kwietnia 2024

Werbkowice: Bal Wędkarza 2018

W sobotę 10.02.2018 r. odbył się już po raz czwarty Bal Wędkarza. W Werbkowicach, w domu weselnym Karolina, bawiło się blisko 120 wędkarzy i sympatyków wędkarstwa.

 

Organizatorem imprezy jest Koło PZW Werbkowice z Prezesem Zarządu Krzysztofem Abramiukiem na czele, który wraz  Beatą Wróbel  Dyrektor Biura PZW Okręg Zamość przywitał wszystkich gości  i otworzył Bal.

Podczas  imprezy tradycyjnie odbyły się zawody wędkarskie (rzutowe). Panie w wędkowaniu „na sucho” radziły sobie bardzo dobrze.  

1 iejsce zajęła Marta Kanty 

2. Sylwia Klik 

3. Dorota Abramiuk 

4. Elżbieta Diedio 

5. Danuta Wójtowicz 

6. Monika Jakubaszek. 

 

Wśród panów najlepszym okazał się Dariusz Stępień 

2. Konrad Szyprowski  

3. Tomasz Chrastina 

4. Radosław Dąbrowski.

 

Przy muzyce DJ PRESTO towarzystwo bawiło się prawie do świtu. Tegoroczną Królową Balu została Inka Mirecka, Królem Paweł Kuźniarski.

Zarząd Koła dziękuje wszystkim uczestnikom Balu Wędkarza za wspaniałą zabawę.

 

Więcej zdjęć na stronie

http://www.pzw.org.pl/352/

 

źródło i fot. PZW Werbkowice

 

***

 

Danuta Muzyczka:

Zawsze podziwiałam wędkarzy za to, że wstają o 3 rano i jadą posiedzieć gdzieś w krzakach i godzinami czekają żeby się spławik poruszył, do dzisiaj nie mogę zrozumieć i nie widzę w tym żadnej przyjemności bo wg mnie to jest nudne i monotonne zajęcie.

Jednak ostatnia rozmowa z zapalonymi wędkarzami, z panem Jurkiem i panem Krzysztofem, uświadomiła mi plusy wędkowania, które dotychczas były dla mnie niepojęte.

Nie wiedziałam o tym że wędkarstwo zbliża ludzi, że właśnie na łonie dzikiej natury pomiędzy wędkarzami zawiązują się więzi przyjacielskie. Nie wiedziałam też, że wędkarze jak nikt inny potrafią wspólnie godzinami milczeć, że obcowanie z przyrodą w towarzystwie śpiewu ptaków i szumu wiatru w trawie, sprawia im tak dużą przyjemność.

Nie miałam pojęcia że łowienie ryb odstresowuje, a złowiona ryba daje tak wielką satysfakcję i radość.

 

PZW Werbkowice zrzesza ponad 300 członków a zarząd tworzą:

Krzysztof Abramiuk prezes

Maciej Iwon v-ce prezes do spraw sportu

Marek Makolągwa v-ce prezes do spraw organizacyjnych

Andrzej Sas v-ce prezes do spraw młodzieży

Radosław Dąbrowski skarbnik

Dariusz Duda sekretarz

Sławomir Litwińczuk gospodarz

Piotr Pękala członek

Marcin Śpiączka członek

 

PZW Werbkowice bardzo prężnie działa dla społeczeństwa na terenie gminy Werbkowice.

Wędkarze organizują z okazji dnia dziecka wyjazdowe łowienie ryb, wspierają szkoły a niedawno zagrali sercem na turnieju charytatywnym. Wspólnie z GOK w Werbkowicach ogłosili konkurs plastyczny „Huczwa moimi oczami”dla dzieci z gminy Werbkowice.

Kiedyś wędkarze zaprosili mnie z puszką na bal wędkarzy, ponieważ jednemu z kolegów córka zachorowała na białaczkę, pamiętam że w pewnych momentach byłam wzruszona bo uczestnicy balu podeszli do tej pomocy „z sercem na dłoni”

Już po raz czwarty PZW Werbkowice organizuje Bal Wędkarza. (…) Wędkarze zostawią w domu zielone kurtki moro, założą piękne garnitury i muszki lub krawaty i będą szaleć na parkiecie ze swoimi kobietami.

Zawsze na balu wędkarza wybierany jest Król i Królowa balu, są też zawody wędkarskie na „sucho” dla kobiet i dla mężczyzn.

„Wiem skądinąd, że w tym roku ma być świetna muzyka, stoły się mają uginać od jadła i trunków a na balu ma się bawić cała śmietanka Werbkowic i nie tylko”.

Znam też kobietę wędkarza z Werbkowic, która ma na imię Ania i wspólnie z mężem, latem 2017 roku przywozili mi rybki złowione w Bugu dla mojego bociana Felusia.


Danuta Muzyczka