Werbkowice: Pijany miał zamiar kierować autem. Zatrzymali go pracownicy budowy

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał 71-latek z gminy Werbkowice, który ledwo trzymając się na nogach miał zamiar kierować pojazdem. Mężczyzna został zauważony i zatrzymany przez pracujących niedaleko pracowników budowy.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 12:00 dyżurny hrubieszowskiej Komendy Policji został telefonicznie powiadomiony o zatrzymaniu w Werbkowicach nietrzeźwego mężczyzny.

Zgłaszający 28-latek przekazał, że razem z grupą pracowników budowy zauważyli mężczyznę, który ledwo trzymając się na nogach próbował kierować pojazdem. Mężczyzna został zauważony przy pojeździe marki Seat kiedy słaniając się na nogach próbował wsiąść do auta.

Z relacji wynikało, że mężczyzna nie był w stanie nawet otworzyć drzwi pojazdu. Został zauważony i zatrzymany przez pracujących nieopodal pracowników budowy, którzy nie dopuścili do jazdy i wezwali policję.

We wskazane miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy stanu trzeźwości 71-latka, okazało się, że ma 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do Izby Wytrzeźwień.

 

***

 

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, abyśmy reagowali na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)