Werbkowice: „Przeleciał” przez chodnik i uderzył w drzewo

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Werbkowice. Jak wynika z ustaleń, 21-letni kierowca Audi na łuku jezdni wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Werbkowice.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 21-letni mieszkaniec gminy Trzeszczany, kierując Audi, na łuku jezdni prawdopodobnie wpadł w poślizg. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym najechał na krawężnik co spowodowało, że „przeleciał” kilkanaście metrów przez chodnik w rejonie wyznaczonego przejścia dla pieszych, po czym uderzył w drzewo, a następnie wjechał w ogrodzenie jednej w przydrożnych posesji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca Audi poruszał się z nadmierną prędkością. W związku z tym, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz poinformowali o sporządzeniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie.

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów