23 kwietnia 2024

Werbkowice: Wernisaż wystawy Kazimierza Kasprzaka

W dniu 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbył się wernisaż wystawy Kazimierza Kasprzaka pt. „Ziemia nasiąknięta polską krwią”, w którym uczestniczyła młodzież z miejscowego Zespołu Szkół.

 

Kazimierz Kasprzak jest emerytowanym dziennikarzem, podróżnikiem i członkiem Klub Siedmiu Kontynentów, który swoją pasję postanowił dokumentować za pomocą fotografii. W efekcie swoich wojaży na swoim koncie ma już około 130 wystaw fotografii.

Od 2017 roku Kazimierz Kasprzak jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach i znalazły się we wszystkich strefach klimatycznych.

Prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach wystawa nawiązuje do wydarzeń związanych z Katyniem – „Podejmując od dłuższego czasu niekonwencjonalne wyzwania związane z moją pasją, tym razem w marcu 2010 roku postanowiłem wybrać się do Katynia. Było to związane z 70 rocznicą sowieckiego mordu na polskich oficerach.

Uroczystości państwowe z tym związane zaplanowano na 10 kwietnia. Los sprawił, że w tym dniu życie dopisało jeszcze jedną tragedię – w Smoleńsku katastrofę prezydenckiego samolotu z 96 pasażerami na pokładzie.

Prezentowane zdjęcia przedstawiają reporterski zapis tego tragicznego dnia na cmentarzu.” Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która czynna będzie do końca miesiąca.

 

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/pg/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1225098174272141

 

źródło i fot. GOK Werbkowice