XX Kresowe Spotkania Młodych w Hulczu

Tradycyjnie już w drugą niedzielę lipca świętowaliśmy XX Kresowe Spotkania Młodych w Hulczu.

Reklamy

 

Imprezę obecnością swoją zaszczycili: przedstawiciel powiatu hrubieszowskiego Pan Starosta Józef Kuropatwa, NaczelnikWydziału Rolnictwa Starostwa Powiatowego Pan Tadeusz Bodak, Przewodniczący Komisji w Radzie Powiatu Hrubieszowskiego i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Hulczu Pan MirosławSobczuk. Honorowymi gośćmi byli również przedstawiciele Straży Granicznej: st. chor. Anna Świder, mjr Grzegorz Buczek, mjr Dariusz Pedo oraz Władze Gminy Dołhobyczów: Wójt Gminy Pan Grzegorz Drewnik, Przewodniczący Rady Gminy Pan Alfred Kulikowski, członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego i Sekretarz Gminy Pan Stanisław Staszczuk, Pani Anna Jabłońska kierownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych, Radni i Sołtysi oraz pierwsi organizatorzy.

Wydarzenie rozpoczęto od pokazu umiejętności tanecznych Zespołu „O Mega” pracującego pod kierunkiem Pani Agaty Kryszczuk. Po tak tanecznych rytmach nastąpiło oficjalne otwarcie przez Wójta Gminy Dołhobyczów Pana Grzegorza Drewnika, który przypomniał krótką historię Kresowych Spotkań oraz podziękował społeczności lokalnej zaangażowanej w ich organizację.

Reklamy

Pierwsze Kresowe Spotkania Młodych to inicjatywa społeczna kilku mieszkańców Hulcza i przede wszystkim ś. p. Księdza Proboszcza Waldemara Jońca, który odszedł przedwcześnie 4 lata temu. Ksiądz Waldemar Joniec poprzez zapoczątkowanie Kresowych, na zawsze wpisał się w historię tej ziemi. Dlatego też uczczono Jego pamięć symboliczną minutą ciszy.

Po tak uroczystym rozpoczęciu na scenie zaprezentowała się solistka Agata Buta z Hrubieszowa, Zespół „Biesiada Disco Polo Hity” z Katowic, odbył się pokaz Zumby, a gwiazdą wieczoru był Zespół „Start” z Wołomina. Natomiast zabawę do późnych godzin nocnych poprowadził Zespół „Syndrom”.

Dodatkową atrakcją Kresowych Spotkań były akrobacje rowerowe na torze przeszkód w wykonaniu Pana Mateusza Kowalczuka, który odwiedził setki miejsc w Polsce oraz wiele w Europie. Zawsze towarzyszył mu rower.

Panowie mogli również zmierzyć swoje siły w konkurencji „Przeciąganie liny” o nagrodę Wójta. Zarówno drużyna zwycięska jak i pokonana otrzymała atrakcyjne nagrody.

Dzieci również nie miały czasu na nudę. Mogły brać udział w różnych konkurencjach w kąciku animacyjnym, o nagrody dla nich zadbał Wójt Gminy Dołhobyczów.

Na dzieci czekały także urządzenia rekreacyjne zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Do dyspozycji milusińskich było również stoisko z tatuażami z henny, wata cukrowa, popcorn, lody itp.Wszyscy uczestnicy delektowali się darmową grochówką.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu imprezy. W sposób szczególny dziękujemy: Pani Róży Skibie, Państwu Karolinie i Krzysztofowi Górnik, Pani Ewie Partyka, Panu Adamowi Przybyle, Panu Mirkowi Baranowi, obsłudze ze szkoły w Hulczu oraz Warsztatom Terapii Zajęciowej w Oszczowie za uczestnictwo.

 

źródło i fot. PCKiR