22 maja 2024

Za nami IV edycja Powiatowego Konkursu dla osób niepełnosprawnych

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 27 września odbył się w Dołhobyczowie konkurs pieśni i piosenki pod hasłem „Historia Polski w pieśni patriotycznej”.

 

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste” Jan Paweł II

Takie motto przyświecało IV edycji Powiatowego Konkursu dla osób niepełnosprawnych organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dołhobyczowie.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 27.09.2018r. odbył się konkurs pieśni i piosenki pod hasłem „Historia Polski w pieśni patriotycznej”.

W konkursie udział wzięły osoby niepełnosprawne – młodzież i dorośli – z terenu powiatu hrubieszowskiego. Celem konkursu m.in. było: uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, edukacja historyczna i kształtowanie postaw patriotycznych, ukazywanie piękna i wartości narodowej kultury, integracja mająca na celu przezwyciężania własnych barier i słabości oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

I nagrodę zdobył Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie – Zespół w składzie: Monika Jóźwiak, Barbara Barczuk, Gabriela Gąsior, Maciej Chęciński, pod okiem instruktora pani Iwony Szwanc. II nagrodę przyznano Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Oszczowie – Zespół w składzie: Barbara Szpakowska, Anna Zimoląg, Bogdan Cybulski, Grzegorz Nizioł, Jakub Burzawa – instruktor Pan Mariusz Skiba.

Wyróżnienia otrzymali:

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu: Edyta Zinkiewicz, Sylwia Załuska, Krzysztof Puchacz, Szymon Oś, Leszek Szczypek, Zbigniew Teterycz, Piotr Kawęcki – instruktor Pani Jolanta Wiśniewska

– Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie ul. Górna 17: Beata Oliwiak, Marcin Czausz – instruktor Pani Magdalena Cieślak.

Konkurs uświetnił występ zespołu „Na granicy” z Placówki Straży granicznej w Kryłowie, który dał piękny gratisowy koncert.

Należy dodać, że wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki, a jego rangę niewątpliwie podniosła obecność Wójta Gminy Pana Grzegorza Drewnika, który ufundował kosz ze słodyczami.

Po występach oraz rozdaniu nagród i upominków organizator zaprosił wszystkich na poczęstunek. Całość spotkania przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

 

źródło i fot. Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie