29 maja 2024

Zdrowa żywność z powiatu hrubieszowskiego: Jabłka z Alojzowa – ZDJĘCIA

Pan Andrzej i jego jabłka wyrobiły sobie swoją markę, cieszącą się dużym popytem na rynku lokalnym, w szkołach i na bazarach.

Powiat Hrubieszowski wraz z Zespołem Szkół nr 4 w Hrubieszowie rozpoczął akcję promocji zdrowej żywności produkowanej przez lokalnych rolników, decydując się tym samym na stworzenie nowoczesnej promocji szkoły. Prezentujemy postać kolejnego rolnika z Powiatu Hrubieszowskiego.

Alojzów – to piękna miejscowość położona w Powiecie Hrubieszowskim, w której Absolwent Technikum Agrobiznesu w ZS nr 4 w Hrubieszowie, spełnia swoje marzenia, wykorzystując nabytą wiedzę w praktyce.

Pan Andrzej Drożdżak bowiem, jest właścicielem okazałego sadu oraz nowoczesnej przechowalni. To człowiek, którego odważne podejście do innowacji gospodarstwa rolnego oraz umiejętności efektywnego korzystania z funduszy unijnych, pozwoliły na założenie własnego gospodarstwa sadowniczego. W 2014 r. wybudował nowoczesną przechowalnię jabłek, która może pomieścić w idealnych warunkach nawet do 260 ton zebranych owoców. Nowoczesny park maszynowy oraz rzadkie w naszym regionie odmiany jabłoni, wyróżniają jego przedsiębiorstwo.

Pan Andrzej i jego jabłka wyrobiły sobie swoją markę, cieszącą się dużym popytem na rynku lokalnym, w szkołach i na bazarach. Poszczycić się może produkcją ponad 20 odmian jabłek deserowych.

W jego sadzie możemy spotkać takie odmiany, jak: Red Jonaprince, Jonagold, Champion, Rubin, Gala, Lobo czy Ligo. Jedną z jego ulubionych odmian jest Golden Delicious, której owoce cechuje średnica nawet do 8 cm.

Pan Andrzej jako przedsiębiorca o dużym potencjale, planuje w najbliższej przyszłości poszerzenie swojej produkcji, opierając się na wiedzy i doświadczeniu zdobytym podczas 4-letniej edukacji w Zespole Szkół Nr 4 w Hrubieszowie, co pomogło mu obrać ścieżkę własnej kariery zawodowej.

(info i fot. ZS nr 4 / Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Miód z powiatu hrubieszowskiego zdobywa Holandię i Belgię – ZDJĘCIA

Miód z powiatu hrubieszowskiego zdobywa Holandię i Belgię – ZDJĘCIA


LubieHrubie na YouTube