21 lipca 2024

Zosin: Przemycał środki ochrony roślin

35-letni Ukrainiec przyłapany na przemycie środków ochrony roślin. Specyfik niewiadomego pochodzenia miał trafić na podzamojską wieś.

Reklamy

 

Funkcjonariusze celno-skarbowi skontrolowali pojazd, którym podróżował 35-latek, w środę (21.06.) na przejściu granicznym w Zosinie.

Mężczyzna zgłosił do odprawy jedynie wyroby akcyzowe w dopuszczalnych prawem limitach. Po wstępnych oględzinach, należące do niego auto zostało skierowane do szczegółowej kontroli. Jej wynik nie był korzystny dla obywatela Ukrainy. W nadkolach samochodu mundurowi znaleźli 21 kg środków chemicznych stosowanych w rolnictwie.

Reklamy

Funkcjonariusze oszacowali ich wartość na blisko 7 tys. zł. Jak wyjaśnił przyłapany na przemycie 35-latek, środki chemiczne miały trafić do rolnika w jednej z podzamojskich wsi. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Wprowadzanie do obrotu środków ochrony roślin jest działalnością reglamentowaną, na którą potrzebne jest zezwolenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przemycane środki ochrony roślin są często towarami podrabianymi, a ich stosowanie zagraża zdrowiu, a nawet życiu ludzi i zwierząt.

Reklamy

 

Źródło i fot.: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie