Zosin: Samochody wzmocnione papierosami

Kolejne próby przemytu papierosów zostały wykryte przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Zosinie.

Reklamy

 

14 stycznia br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Zosinie wytypowali do kontroli samochód osobowy marki Peugeot na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca zadeklarował przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami.

Jednak doświadczeni funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do prawdziwości złożonej przez podróżnego deklaracji i poddali pojazd szczegółowej rewizji. W jej trakcie stwierdzili, że w ściankach bocznych auta ukryto „trefne” papierosy. Łącznie z samochodu wydobyto 956 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 12,5 tys. zł.

Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe i na poczet grożącej kary grzywny zajęto 10 tys. zł.

Z kolei dwa dni wcześniej funkcjonariusze z Zosina wykryli w pojeździe 33-letniej obywatelki Ukrainy 731 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Kontrabanda została schowana w ściankach przednich i tylnych drzwi osobowego renault. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła ponad 9,5 tys. zł.

Podejrzana przyznała się do winy, dobrowolnie poddała się odpowiedzialności i wpłaciła tytułem grzywny kwotę 9 tys. zł.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie