Zostań najlepszą podstawówką w swoim regionie!

Trwa II edycja programu Porcja Pozytywnej Energi, ale już tylko przez tydzień można stanąć do walki o wartościowe nagrody. Zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do przyspieszenia działań. Prace konkursowe można przesyłać tylko do 1 kwietnia. Nie przegapcie terminu, pokażcie, że to właśnie Wam powinna przypaść nagroda!

Reklamy

 

W całej Polsce szkoły podstawowe przeprowadzają zajęcia oparte na materiałach dydaktycznych programu Porcja Pozytywnej Energii. Jeśli wasza szkoła również przystąpiła do rywalizacji,  a Wasi uczniowie są wyjątkowo kreatywni, nie czekajcie, nadsyłajcie prace konkursowe, wartościowe nagrody takie jak tablice interaktywne czy telewizory, są na wyciągnięcie ręki.

Porcja Pozytywnej Energii to ogólnopolski program skierowany do wszystkich szkół podstawowych na terenie całej Polski.Każda szkoła może zgłosić przynajmniej jedną klasę 1-3 lub 4-6. Program promuje wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych, codzienną aktywność fizyczną oraz postawy proekologiczne.

Co ważne, angażuje zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. To właśnie te osoby – dyrektorzy szkół, wychowawcy i osoby delegowane przez dyrekcję- mogą zarejestrować szkołę na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl, gdzie po wypełnieniu formularza otrzymają przygotowane przez metodyków scenariusze lekcyjne promujące zdrowe odżywianie, regularny ruch i postawy proekologiczne.

W tegorocznej, drugiej odsłonie programu udział wzięło aż o 17 proc. szkół więcej niż w roku ubiegłym. Staje się on ciekawą formą prowadzenia lekcji nie tylko dla nauczycieli, którzy chętnie sięgają po przygotowane materiały dydaktyczne, ale też doskonałą zabawą edukacyjną dla uczniów.

Zapraszamy!