15-letni włamywacz w rękach Policji

Blisko 4 tysiące złotych to kwota start poniesionych przez mieszkańców Świdnika, do których piwnic włamał się w tym roku 15-letni mieszkaniec Lublina. Jego łupem padły m. in. sprzęty wędkarskie oraz przedmioty codziennego użytku. Przesłuchany młodzieniec przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Reklamy

Świdniccy kryminalni prowadząc czynności w sprawie szeregu włamań na terenie Świdnika do których doszło w styczniu i marcu tego roku, ustalili, ze najprawdopodobniej ich sprawcą jest 15-letni mieszkaniec Lublina.

Młodzieniec, po tym jak trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz dokumentacja sprawy trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, przed którym będzie odpowiadał 15-latek. Jak ustalili śledczy włamał się on łącznie do 18 piwnic. Wartość start poniesionych przez poszkodowanych właścicieli to kwota blisko 4 tysiące złotych. Jego łupem padły m. in. sprzęt wędkarski, obuwie oraz inne przedmioty użytku codziennego.

 

źródło i fot. KWP Lublin (M. Sz.)