27 maja 2024

Próba nielegalnego przekroczenie granicy

W nocy z 28 na 29 wrzesnia 2011r. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Horodle, nie dopuścili do nielegalnego przekroczenie granicy. Z terytorium Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug, próbował przekroczyć granicę obywatel Turcji.

Zatrzymanie nielegalnego migranta było możliwe dzięki wykorzystaniu sprzętu termowizyjnego Straży Granicznej oraz bardzo dobrej współpracy z kolegami służb granicznych z Ukrainy. To oni kierowani przez funkcjonariuszy SG, którzy obsługiwali sprzęt termowizyjny, dokonali zatrzymania migranta już nad brzegiem rzeki granicznej Bug.

Profesjonalizm funkcjonariuszy oraz coraz to nowsze wyposażenie służb granicznych, po obydwu stronach granicy – między innymi w sprzęt łączności, pozwala na szybkie i precyzyjne przekazywanie sobie informacji.

Warto przypomnieć, iż Straż Graniczna RP oraz Państwowa Służba Graniczna Ukrainy w tym roku rozpoczęły wspólne patrolowanie granicy państwowej, co również znacząco wpływa na zacieśnianie współpracy pomiędzy naszymi służbami.

***

Źródło: NOSG
Foto: NOSG