30 maja 2024

16 tysięcy w bańce po mleku

16 tysięcy złotych schowanych w bańce po mleku padło łupem złodziei, którzy włamali się do domu w gminie Obsza. Nietypowy sejf należał do 62-latka, który dodatkowo zabezpieczył go za pomocą kłódki.

 

W minioną sobotę dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 62 letniego mieszkańca gminy Obsza o kradzieży z włamaniem do należącego do niego domu. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili ten fakt.

Jak się okazało mężczyźnie skradziono 16 tysięcy złotych. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ustalili podejrzanych i samochód jakim się poruszali. Wszyscy czterej sprawcy w wieku 29, 20, 19 i 17 lat zostali zatrzymani, są mieszkańcami gminy Tarnogród.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyźni wspólnie i w porozumieniu włamali się do domu 62-letniego mieszkańca gminy Obsza, skąd ukradli 16 tysięcy złotych.

Podzielili się łupem, jednak długo nie pozostali na wolności. W wyniku podjętych przez mundurowych działań zostali niezwłocznie zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione mienie w całości oraz ujawnili i zabezpieczyli przedmioty służące mężczyznom do popełnienia przestępstwa.

Wszyscy czterej mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło i fot. KPP Biłgoraj