9 grudnia 2023

17-letni rowerzysta potrącił pieszą na przejściu

Z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 56-letnią łukowiankę. Pokrzywdzona kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i została potrącona przez młodego rowerzystę.

Reklamy

 

Wczoraj przed godziną 16:00 dyżurny łukowskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Wyszyńskiego.

Ze zgłoszenia wynikało, że potrącona została piesza. Mundurowi którzy udali się we wskazane miejsce ustalili, że kierujący rowerem 17-latek z gminy Łuków, potrącił przechodzącą przez jezdnię 56-letnią łukowiankę.

Reklamy

Ze wstępnie wykonanych czynności wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych. Młody rowerzysta tłumaczył policjantom, że spieszył się na zajęcia z języka obcego i nie zauważył kobiety wchodzącej na jezdnię.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. W wyniku wypadku pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne urazy, życiu i zdrowiu 56-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz policjanci prowadzący postępowanie ustalą szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

***

 

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, a więc i rowerem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Również pieszy, przechodząc przez jezdnię jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Pieszemu zabrania się wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

 

źródło: KPP Łuków