26 maja 2024

17-letni wandal i straty na 10 tys. Zobacz nagranie [WIDEO]

Policjanci zatrzymali 17-latka, który sprayem zdewastował elewacje budynków i uszkodził dwie kamery monitoringu. Spowodowane przez niego straty oszacowano na ponad 10 tysięcy zł. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W styczniu, w świdnickiej komendzie zostało przyjęte zawiadomienie od pracownika Straży Miejskiej o tym, że nieznany, zamaskowany sprawca umyślnie zniszczył kamerę monitoringu miejskiego. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 2 tysięcy zł.

Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili, że to nie jedyne przewinienie tej osoby – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji. – Okazało się, że ten sam młody mężczyzna w grudniu ubiegłego roku pomalował farbą kamerę monitoringu zamontowaną na jednym ze świdnickich bloków oraz elewację czterech budynków. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę blisko 10 tysięcy zł.


Wandalem okazał się 17-letni mieszkaniec Świdnika. W czwartek został zatrzymany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, do których się przyznał. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

­

WIDEO:


źródło, wideo, fot. Policja Lubelska / KPP Świdnik, monitoring miejski / youtube.com


Zobacz też:

Niezwykły krajobraz Działów Grabowieckich [WIDEO]

Niezwykły krajobraz Działów Grabowieckich [WIDEO]


Zerknij na Instagram →