3 marca 2024

19-latek z Tyszowiec śmiertelnie potrącił pieszego

19-letni kierujący Skodą, na nieoświetlonej drodze, poza obszarem zabudowanym najechał na 39-latka. Niestety pomimo podjętej reanimacji, pieszy na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę wieczorem na DW-850 na trasie Wożuczyn – Rachanie, na prostym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym, na drodze nieoświetlonej.

– Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letni mieszkaniec gm. Tyszowce kierujący Skodą najechał na 39-letniego pieszego, mieszkańca gm. Rachanie. Pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji, pieszy na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Reklamy

Czytaj: Wypadek ciężarówek. Jedna się przewróciła. Dwie osoby przetransportowano do szpitala [ZDJĘCIA]

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego Skodą, był trzeźwy. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Podczas zdarzenia padał deszcz i występowały trudne warunki atmosferyczne. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej komendy Policji.

Trwa ustalanie wszelkich okoliczności tragedii. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tomaszowie Lubelskim.

Zobacz też:

Śmiertelny wypadek na DK12 koło Chełma [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Tomaszowie Lub.