22 lutego 2024

21 wypadków, 24 osoby ranne. Podsumowanie majówki na lubelskich drogach (WIDEO)

Podczas długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, natomiast 24 osoby odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali 125 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 202 kolizji drogowych.

Reklamy

Minione 5 dni długiego weekendu, był to czas wytężonej pracy lubelskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, którzy postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierowcy przestrzegają przepisów, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzali, czy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podczas majowego weekendu wykorzystywali w służbie także drona, dzięki któremu ujawniali kierowców nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej oraz wyprzedzających w miejscach niedozwolonych.

Reklamy

­

Od piątku, na drogach województwa lubelskiego doszło do 21 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginał, natomiast 24 osoby odniosły obrażenia, odnotowano 202 kolizje drogowe. Zatrzymanych zostało także 125 nietrzeźwych kierowców.

­

(info, wideo, fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w NOSG (ZDJĘCIA)


Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika (WIDEO)


MAKBET (CIEMNA NOC…)

Makbet (Ciemna noc…)