4 mln 200 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny

Od początku roku już ponad 4 mln 200 tys. zł kar grzywny, wyegzekwowali od kontrolowanych osób funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

 

Podczas prowadzonych kontroli zarówno w przejściach granicznych jak i w terenie, funkcjonariusze NOSG wyegzekwowali w tym roku, od 2065 osób zasądzone im kary finansowe na kwotę 4 235 713 zł. Natomiast 228 osób, które nie posiadły przy sobie środków finansowych na pokrycie kar, zostało umieszczonych w zakładach karnych.

Wśród osób, które uiściły zasądzone im kary, swego rodzaju rekordzistami okazali się być kontrolowani na terenie drogowych przejść granicznych w Dorohusku oraz Hrebennem, dwaj obywatele Ukrainy. Cudzoziemcy, którzy byli poszukiwani  przez polski wymiar sprawiedliwości, dokonali wpłaty po 20 tys. zł kary.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

 

źródło i fot. NOSG