22 czerwca 2024

Zamość: Kulturalna jazda na ferie w ramach kampanii „Wrzuć na luz”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zamościu, podczas prowadzonych kontroli przypominali kierującym o potrzebie zwracania uwagi na pieszych. Wszystko odbyło się w ranach akcji „Kulturalna jazda na ferie”. Kierujący za stosowanie się do przepisów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Reklamy

Dzisiaj w godzinach od 10.00 do 12.00 w Zamościu na ulicy Szczebrzeskiej oraz na ulicy Piłsudskiego w ramach akcji „Kulturalna jazda na ferie” prowadzonej w kampanii „Wrzuć na luz” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP przypominali kierowcom oraz przyszłym kierowcom o potrzebie zwracania uwagi na pieszych. Pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego w zdarzeniu drogowym odnosi znacznie tragiczniejsze skutki niż uczestnik zmotoryzowany. Dlatego to właśnie przejście powinno być takim azylem dla pieszych, gdzie będzie on mógł czuć się bezpiecznie.
 
Policjanci apelowali do kierowców o potrzebie zachowania kultury i szacunku na drogach. Ponieważ nie tylko przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego ale i kultura oraz wzajemna życzliwość mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Szczególnie w warunkach zimowych, gdzie ujemna temperatura i zalegający śnieg utrudniają poruszanie się po drogach powinniśmy być dla siebie życzliwi i wyrozumiali.
 
W ramach dzisiejszej akcji zamojscy policjanci mieli do czynienia z samymi kulturalnymi kierowcami, którzy za swoje zachowanie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami z logo policji oraz cukierkami.
 
 
 
źródło i fot. KMP Zamość (DP)