47 wypadki, 3 ofiary śmiertelne i 65 rannych – podsumowanie akcji Znicz na drogach województwa

Wczoraj zakończono akcję „Znicz 2017”. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką.

Reklamy

 

Wszystkich Świętych to okres szczególny. To właśnie w tym czasie polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla policjantów był to czas wytężonej służby – wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Policyjne działania trwały od 27 października do 2 listopada 2017r. W tym okresie na drogach województwa lubelskiego doszło do 47 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 65 odniosło obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych i zatrzymanych zostało 93 nietrzeźwych kierujących, odnotowano także  pół tysiąca kolizji drogowych.

Najtragiczniejsza w skutkach okazała się sobota. Wówczas to doszło do wypadku, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Najwięcej rannych, bo aż 17 osób, odniosło obrażenia w niedzielnych wypadach. Do największej ilości kolizji – 104 doszło 31 października. Z kolei 1 listopad był dniem, kiedy odnotowano najmniejszą ilość wypadków i kolizji drogowych.

 

źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R.)