14 czerwca 2024

6-letnie dziecko pogryzione przez psy

Opolscy policjanci wyjaśniaj okoliczności, w jakich wczoraj po południu doszło do pogryzienia 6-letniego dziecka przez psy w jednej z miejscowości w gminie Poniatowa. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Reklamy

 

Wczoraj po południu powiadomiono opolskich policjantów o pogryzienia dziecka przez psy w jednej z miejscowości, w gminie Poniatowa.

Skierowani na miejsce wypadku policjanci ustalili, że 6-letnia dziecko ze swoją 55-letnią babcią wracało ze szkoły. Nagle do idących podbiegły dwa duże psy i zaatakowały dziecko. W wyniku ataku, z obrażeniami ciała trafiło ono do jednego z lubelskich szpitali.

Reklamy

Policjanci ustalili, że psy to owczarki niemieckie, należące do 58-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Poniatowa. Właściciel przedstawił ważne karty szczepień psów. Według jego zeznań, psy były zamknięte. Prawdopodobnie zrobiły podkop pod ogrodzeniem i w ten sposób wydostały się na ulicę.

Opolscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Lekarz weterynarii, którego wezwano na miejsce wypadku, zarządził 15-dniową obserwację psów.

Reklamy

 

źródło: KPP w Opolu Lubelskim