3 marca 2024

Alkohol z przemytu na walkę z pandemią

Ponad 420 litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Krajową Administrację Skarbową (KAS) trafiło w ostatnich dniach do dwóch placówek w woj. lubelskim. Alkohol posłuży jako środek do dezynfekcji.

Reklamy

Już od ponad pół roku Krajowa Administracja Skarbowa ma możliwość przekazywania zatrzymanego alkoholu na walkę z pandemią.

Ostatnio, tj. 14 października 2020 r., 245 litrów spirytusu trafiło z magazynu depozytowego w Koroszczynie do lubelskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Kilka dni wcześniej, partię blisko 180 litrów alkoholu, otrzymała natomiast Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Reklamy

Dotychczas w naszym województwie z tej formy pomocy skorzystało już dwadzieścia różnych podmiotów. KAS przekazywała alkohol głównie placówkom medycznym, w tym szpitalom i stacjom pogotowia, ale trafiał on też do wojska, policji i innych instytucji.

W sumie z magazynów lubelskiej KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 18 tys. litrów alkoholu o stężeniu powyżej 80%. To alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju, w tym na targowiskach i prywatnych posesjach.


info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie