Aplikuj i wyjedź na staż do Parlamentu Europejskiego

Jeśli studiujesz na jednej z uczelni wyższych Lubelszczyzny, interesujesz się integracją europejską i biegle władasz językiem angielskim, weź udział w trzeciej programu stażowego i wyjedź na staż do Biura Poselskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Brukseli! Jest o co walczyć – na ambitnych i zdolnych studentów czekają miesięczne PŁATNE staże w Parlamencie Europejskim!

Reklamy

Zaproszenie do udziału w programie stażowym skierowane jest do studentów studiów drugiego i trzeciego stopnia (lub IV i V roku jednolitych studiów magisterskich), uczących się w szkołach wyższych województwa lubelskiego na następujących kierunkach: administracja, dziennikarstwo, ekonomia, europeistyka, politologia, prawo, socjologia, stosunki międzynarodowe, inne kierunki prowadzące „specjalność europejską”.

W procesie rekrutacji preferowani będą kandydaci, którzy oprócz wiedzy o procesach integracji i funkcjonowaniu instytucji Unii Europejskiej, kompetencji językowych oraz dobrych wyników w nauce, mogą pochwalić się aktywnością społeczną i obywatelską. Bieżąca edycja programu stażowego adresowana jest przede wszystkim do tych studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z Lubelszczyzną.

– Z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie naszymi programami stażowymi. Młodzi ludzie nie czekają już biernie, ale sami wysyłają zapytania w trakcie całego roku akademickiego. Informacje o stażach w biurach prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej najczęściej posiadają z pierwszej ręki – to jest od znajomych i rówieśników, którzy byli już na naszych stażach i bardzo chwalą sobie to doświadczenie. Ich dalsze losy zawodowe są często najlepszym dowodem, że doświadczenie zdobyte w Brukseli procentuje w dalszej drodze zawodowej – mówi Agnieszka Wójtowicz, Dyrektor Biura Poselskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Lublinie. – Od początku kadencji prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej z programu stażowego skorzystało już kilkudziesięciu młodych ludzi. Jest to niewątpliwy sukces, bo dzięki temu, zarówno kwalifikacje, jak też szanse na rynku pracy tych zdolnych mieszkańców naszego regionu znacznie rosną. Dlatego, również w tym roku gorąco zachęcamy studentów do aplikowania do III już edycji programu stażowego – kontynuuje Agnieszka Wójtowicz.

Osoby zainteresowane udziałem w programie stażowym powinny przesłać dokumenty aplikacyjne, zawierające CV i list motywacyjny na adres: staz@lenalubelska.pl  do dnia  24 października 2012 r., z dopiskiem w tytule wiadomości „Staż w Brukseli”.

Po rozpatrzeniu aplikacji przez komisję rekrutacyjną, wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Wyłonieni w tej edycji studenci w 2013 roku wyjadą na miesięczne płatne staże w Biurze prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Brukseli oraz odbędą bezpłatne miesięczne staże w biurach regionalnych.

Dla wszystkich zainteresowanych stażami Biuro Poselskie organizuje spotkania informacyjne, podczas których studenci poznają szczegóły dotyczące procedury rekrutacyjnej oraz spotkają się ze studentami, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach programu. Opinie studentów, ich doświadczenia i wskazówki co do przesyłanych aplikacji, studenci będą mogli usłyszeć podczas spotkań, które odbędą się na KULu i UMCSie. Pierwsze spotkanie zaplanowano już na 18 października br.

Wszystkie szczegóły dotyczące procesu rekrutacji, jak również najnowsze informacje na temat spotkań zainteresowani studenci znajdą na naszej stronie internetowej prof. Leny Kolarskiej-Bobinskiej www.lenalubelska.pl w zakładce Projekty/Aktualne Projekty.

 

Serdecznie zapraszamy!