29 maja 2024

Bezpieczne wakacje

Hrubieszów

Wakacje to czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jest to także okres wyjazdów na urlopy. Wiąże się to z natężeniem ruchu pojazdów na drogach zwłaszcza w rejonach miejscowości wypoczynkowych. Szczególne jego nasilenie można zaobserwować w czasie weekendów, zmiany turnusów kolonijnych i urlopowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych to nadmierna prędkość połączona z brawurą, szczególnie młodych kierowców; nieprawidłowe wykonywanie manewrów zwłaszcza wyprzedzania, rażące błędy pieszych takie jak przebieganie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym, nagłe wtargnięcie na jezdnię spoza stojącego pojazdu, pozostawienie dzieci bez opieki oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących rowerem. Często sprawcy zdarzeń drogowych są nietrzeźwi.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań w sposób zdecydowany będą reagować na wszelkie naruszenia prawa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na sposób przewożenia dzieci. Kontroli zostaną poddane autobusy Policjanci będą sprawdzać stan techniczny, wyposażenie obowiązkowe pojazdów i przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. W rejonach wiejskich stanowczo będą interweniować w przypadkach przewożenia dzieci na ciągnikach i maszynach rolniczych.

Zawsze możesz liczyć na pomoc służb ratunkowych

Telefon ratunkowy 112

Policja 997

Straż Pożarna 998

Pogotowie ratunkowe 999

Przypominamy, że rodzice, opiekunowie, a także organizatorzy wypoczynku mogą zadzwonić, co najmniej dzień wcześniej, pod numer 997 i podać datę, godzinę oraz miejsce wyjazdu. Na miejscu patrol policyjny sprawdzi stan techniczny autobusu, którym będą podróżowały dzieci do miejsca wypoczynku oraz stan trzeźwości kierowcy.

info
E. Krystkowiak
rzecznik prasowy KPP w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009