Biesiada KGW

W dniu 4 sierpnia 2007 roku w deszczowe popołudnie zorganizowana została Pierwsza Hrubieszowska Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich w Gródku.

Reklamy

Organizatorami biesiady byli: Wójt Gminy Hrubieszów, Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach, Rada Gminna KGW w Hrubieszowie, KGW Gródek, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej.

Oficjalne otwarcie biesiady przewidziane było na godz. 16:00, ale z powodu obfitych opadów deszczu opóźniło się.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Wójta Gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego, Starosty Hrubieszowskiego Józefa Kuropatwy oraz zaproszonych gości, wśród których byli min. przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Gminą Hrubieszów: Zarszyn, Aleksandrów, Horodło, Józefów i Krynice, oraz miejscowości Krężnica Jara.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania przyszedł czas na: występy regionalnych kapel ludowych wraz z tańcami i przyśpiewkami, na humorystyczne gagi i żarty, które w licznych scenkach zaprezentowali bohaterowie przedstawień, odczyt prof. A. Kokowskiego na temat bogactwa archeologicznego miejscowości Gródek, konkurs ”Szukamy Skarbu przy grodzisku”, loterię fantową, pokaz nowoczesnego makijażu, promocję Gminy Hrubieszów. Na koniec pokaz dała młodzież z Teatru Ognia – Krężnica Jara gmina Lublin.

Zziębniętym i przemoczonym gościom oferowano pyszną grochówkę, kiełbaskę z grilla, bigos i napoje.

Kobiety z KGW częstowały zgromadzonych gości ogromnym upieczonym przez siebie tortem.

Biesiada cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Oczywiście nie byłoby tak wspaniale, gdyby nie pomoc i zaangażowanie lokalnych władz.

Babskie Biesiady to poważne przedsięwzięcia. W hrubieszowskiej biesiadzie uczestniczyło prawie 200 osób i mimo niesprzyjającej pogody, uroczystość przebiegła zgodnie z zaplanowanym programem i w doskonałej atmosferze. Wszyscy bawili się wspaniale.

Tekst i foto:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia >>