3 marca 2024

Bilans ostatniej doby na Lubelszczyźnie: 2 śmiertelne wypadki i 29 kolizji

Dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym, 29 kolizji i 18 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to bilans zdarzeń drogowych w czasie ostatniej doby na terenie naszego województwa.

Reklamy


Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności obydwu wczorajszych wypadków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do zderzenia dostawczego busa marki Mercedes z ciężarówką w Ćmiłowie doszło wyniku zjechania na przeciwległy pas ruchu przez kierującego mercedesem. 58-latek najprawdopodobniej chwilę przed zderzeniem stracił przytomność i osunął się na kierownicę. Kierujący ciężarowym dafem próbował zjechać ze swojego pasa, aby uniknąć zderzenia, ale na wykonanie tego manewru było już za późno i doszło do zderzenia. Pasażer mercedesa trafił do szpitala, ale jak się okazało, nie doznał żadnych poważnych obrażeń.

Drugi wypadek zdarzył się o godzinie 23.50 na drodze K-12 w Dorohuczy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-latek kierujący BMW na prostym odcinku drogi potrącił idącego mężczyznę Pieszy miał nagle wtargnąć na jezdnię. W wyniku potrącenia pieszy upadł na środek jezdni gdzie został potrącony przez jadącą w przeciwnym kierunku hondę. Samochodem tym kierowała 24-letnia kobieta. Policjanci wciąż ustalają tożsamość potrąconego mężczyzny, który zmarł na miejscu zdarzenia. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

ReklamyŹródło i fot. KWP Lublin

Zdjęcie z wypadku w miejscowości Dorohucza.