Blisko 1000 lubelskich Terytorialsów na szkoleniach

To był wyjątkowo intensywny weekend dla lubelskich Terytorialsów. Blisko 1000 żołnierzy OT, w kilkunastu lokalizacjach naszego województwa ćwiczyło na szkoleniach rotacyjnych, a ponad 90 obywateli po raz pierwszy przekroczyło bramę jednostki wojskowej, aby rozpocząć służbę w WOT.

Reklamy

 

W każdy weekend, na Lubelszczyźnie setki żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonali swoje umiejętności, w ramach pełnionych funkcji w pododdziałach. Podobnie było w miniony weekend, kiedy to w pięciu powiatach naszego województwa, na szkoleniach indywidualnych, specjalisty i zgrywających, w sumie ćwiczyło blisko 1000 żołnierzy OT.

Terytorialsi szkolili się w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Można było ich spotkać w okolicy Dęblina, Poniatowej, Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa. Saperzy, łącznościowcy oraz żołnierze z kompanii dowodzenia szkolili się na obiektach wojskowych i pasach taktycznych na Majdanku w Lublinie, Zajezierzu, Dęblinie, lotnisku Biała Podlaska, Srebrzyszczu oraz Sitańcu. Umiejętności strzeleckie szlifowano na strzelnicy Dęblin i Osówka (gmina Niemce). Grupa żołnierzy udał się również na poligon do Nowej Dęby, aby odbyć tam szkolenie zgrywające.

Reklamy

Równolegle ze szkoleniami rotacyjnymi trwa zaciąg do służby w lubelskiej brygadzie. W sobotę, 23 listopada br. na terenie jednostki wojskowej w Chełmie stawiło się ponad 90 obywateli, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”. Za nimi już sprawy formalne, testy sprawnościowe i egzamin z w-fu. Od poniedziałku rozpoczęli intensywne zajęcia w terenie. To siódmy i ostatni w tym roku zaciąg w lubelskiej brygadzie.

 

info i fot. 2LBOT