Chatka Blues Festival

W dniach 7 – 8 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 7 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce. „Chatka Blues Festival” bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.

Reklamy


O FESTIWALU

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów, fanów bluesa, nie tylko z Lublina i okolic, ale także dalszych zakątków Polski.

Reklamy

Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią, w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa „Chatki Żaka”.


ORGANIZATORZY

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.


PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2016

Tegoroczne koncerty to połączenie tradycji z nowoczesnością. Podczas 7 edycji CHBF wystąpią wykonawcy z Polski i zagranicy, prezentujący różne odcienie bluesa. Wśród nich legendy, klasycy gatunku, zwycięzcy międzynarodowych konkursów oraz artyści prezentujący wyraźną wizję własnej muzyki. W tym roku do Lublina zawitają wspaniałe gwiazdy bluesa na czele z: Earlem Thomasem (USA) oraz hiszpańską grupą A Contra Blues (zwycięzcy European Blues Challenge 2014!). Swoją obecnością zaszczycą Festiwal także wspaniałe zespoły z Polski, wśród nich legenda polskiego blues-rocka – zespół Kasa Chorych.

Pierwszy dzień Festiwalu zainauguruje koncert jego twórcy – Adama Bartosia. Następnie na scenie „Chatki Żaka” pojawi się legenda polskiego bluesa – Kasa Chorych, która po 40 latach kończy koncertową działalność. Piątkowe granie zakończy pochodząca z Hiszpanii grupa A Contra Blues (zwycięzca European Blues Challenge 2014).

Równie ciekawy muzycznie zapowiada się drugi dzień Festiwalu, który rozpocznie się od koncertu grupy Cotton Wing, promującej swoją nową płytę „Fishing & Processing”. Kolejnym wykonawcą będzie śląska formacja Highway, która zagra specjalny koncert na 15-lecie zespołu. Zwieńczeniem festiwalu będzie występ Earla Thomasa – bluesowo – soulowego wokalisty z USA.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONCERTÓW

Piątek – 7.10.2016, godz. 20:00 ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 (sala widowiskowa)

• Adam Bartoś
• Kasa Chorych
• A Contra Blues
————————————————————————-

Sobota – 8.10.2016, godz. 20:00 ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 (sala widowiskowa)
• Cotton Wing
• Highway
• Earl Thomas
————————————————————————-

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

SOBOTA – 8.10.2016 | g. 19:30 | ACK UMCS CHATKA ŻAKA (ul. Radziszewskiego 16)

• WYSTAWA Andrzeja Boj Wojtowicza „Mistrzowie Bluesa”

BILETY

Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 1 lipca do 6 października 2016 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.

Bilety można będzie zakupić również stacjonarnie, w kasie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w trakcie festiwalu (7-8 października).

Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2016:

 ulgowy jednodniowy – 30 zł w przedsprzedaży online | 40 zł (w dniu koncertu)

 ulgowy dwudniowy (karnet) – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)

 normalny jednodniowy – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)

 normalny dwudniowy (karnet) – 60 zł w przedsprzedaży online | 70zł (w dniu koncertu)


Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się w załącznikach oraz na stronie:http://chatkablues.pl/ i facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues