29 maja 2024

Chatka Żaka zmienia nazwę!

1 marca 2021 roku ACK UMCS Chatka Żaka zostało Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Nowa nazwa ma ukazać kompleksowość działań, jakie mogą podjąć studenci w jednostce – zarówno w sferze kultury, jak i mediów akademickich. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

– Jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich – mówi Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome –wspomina Izabela Pastuszko, Dyrektor ACKiM Chatka Żaka. Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji – dodaje.

TV UMCS  to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym, opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza sprawy ważne nie tylko dla społeczności akademickiej  UMCS, ale także Lublina i regionu. Ekipa TV UMCS przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne. 

Akademickie Radio Centrum to jedna z najlepszych studenckich rozgłośni w Polsce i jedyna w Lublinie. Zapowiada najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście i w kraju, żyje rytmem uczelni i pomaga odnaleźć się studentom w Lublinie. Na antenie Radia Centrum można usłyszeć różne gatunki muzyczne – od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz, aż po reggae.

(info, grafika: ACKiM Chatka Żaka)


Zobacz też:

Zaaranżowali napad na kierowcę busa. Chcieli wyłudzić ponad 400 tysięcy złotych odszkodowania za maseczki

Zaaranżowali napad na kierowcę busa. Chcieli wyłudzić ponad 400 tysięcy złotych odszkodowania za maseczki


Lykoland