3 marca 2024

Chciała zarobić na bonie turystycznym, a straciła 6 tysięcy złotych

Ofiarą oszustwa padła 45-letnia mieszkanka Lublina, która na jednym z portali społecznościowych postanowiła nabyć w okazyjnej cenie bon turystyczny. Kobieta chciała kupić voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę ceny.

Reklamy

We wtorek na 7. komisariat Policji w Lublinie zgłosiła się 45-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z jej relacji wynikało, że na grupie wakacyjnej jednego z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży bonu turystycznego. Sprzedający oferował voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę wartości.

45-latka po kontakcie z osoba wystawiającą ogłoszenie zdecydowała się na zakup bonu. Zgodnie z ustaleniami przelała na wskazany przez oferenta numer rachunku 6 tysięcy złotych. Po wykonaniu transakcji czekała na przysłanie bonu. Gdy okazało się, że sprzedający nie wypełnił warunków umowy podjęła próby kontaktu. Telefon był już jednak nieaktywny.

Reklamy

Policjanci poszukują oszusta. Jednocześnie przypominamy, by zachować ostrożność przy zakupach w internecie. Szczególnie wzmożoną ostrożność należy wykazać, gdy oferta wydaje się wyjątkowo okazyjna.

­

(info: KMP Lublin, grafika: arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Czołowe zderzenie toyoty i golfa w Teresinie

Czołowe zderzenie toyoty i golfa w Teresinie


LubieHrubie na Instagramie