9 grudnia 2023

Chełm: 24-latek dpowie za przestępstwa na tle seksualnym

Chełmscy kryminalni zatrzymali 24- letniego mieszkańca Chełma. Okazał się on sprawcą przestępstw na tle seksualnym. Mężczyzna w pierwszych dniach listopada zaatakował 24-letnią kobietę. Szarpał ją, ciągnął za włosy, bił po głowie i dotykając miejsc intymnych, usiłując zgwałcić. Spłoszony przez przypadkowa osobę uciekł w nieznanym kierunku. Kilka dni później zaatakował kolejną kobietę, którą szarpiąc za odzież dotykał w miejsca intymne.

Reklamy

 
 
Video:
 
 
 
Do tych zdarzeń doszło w pierwszych dniach listopada w centrum Chełma. Idąca chodnikiem 24- letnia mieszkanka miasta została zaatakowana przez nieznanego jej napastnika. Mężczyzna szarpał kobietę, ciągnął za włosy, bił po głowie i dotykając przy tym miejsc intymnych. Usiłował ją zgwałcić. W pewnej chwili spłoszony przez przypadkową osobę uciekł w nieznanym kierunku. Kilka dni później zaatakował kolejną kobietę, którą szarpał za odzież i dotykał w miejsca intymne. Pokrzywdzone o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy.
 
Policjanci zajmujący się tą sprawą, ustalili dane personalne prawdopodobnego sprawcy. Okazał się nim 24- letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna przez kilka dni ukrywał się przed policją. W miniony piątek po południu został zatrzymany na terenie jednej z posesji w miejscowości Cyców.
 
Jak ustalili stróże prawa to nie były wszystkie przestępstwa jakich dopuścił się w ostatnim czasie. Kilka dni temu dokonał zniszczenia drzwi wejściowych do mieszkania innej kobiety, gdzie pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 1000 złotych. 24-latek w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu.
 
Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia, usiłowania doprowadzenia do innej czynności seksualnej oraz zniszczenia mienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
Mężczyźnie za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (E.C.)