17 czerwca 2024

Ryki: Zarzuty za włamanie do piwnicy

Dęblińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do piwnicy. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna włamał się po robot kuchenny oraz kilkanaście par obuwia. Włamywacz już usłyszał zarzuty.

Reklamy

W piątek rano dęblińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do piwnicy w bloku przy ul. Podchorążych. Z wnętrza został skradziony robot kuchenny oraz kilkanaście par obuwia. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę blisko 2 tysięce złotych. Czujne oko funkcjonariuszy ujawniło skradzione przedmioty w innej piwnicy tego budynku. Podjęte przez stróżów prawa czynności doprowadziły do zatrzymania 47-letniego mieszkańca Dęblina, który został osadzony w policyjnym areszcie. Miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalono mężczyzna podczas zakrapianego spotkania z kolegami postanowił włamać się do piwnicy sąsiadki. Skradzione przedmioty wróciły do właścicielki.
 
Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (JW)