Ciągnik rolniczy za 170 tys. oraz naczepa skradziona w Andorze odzyskane

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej , odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 200 tys. zł.

Reklamy

 

17 sierpnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku – na kierunku wyjazdowym, funkcjonariusze zatrzymali 32 – letniego obywatela Ukrainy. Podróżny usiłował wywieźć z Polski, samochodem ciężarowym, ciągnik rolniczy marki NEW HOLLAND TG 255 o szacunkowej wartości 170 000zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w ciągniku ingerencję w polu numerycznym VIN. 

Następnego dnia, tj. 18 sierpnia br. w tym samym przejściu drogowym, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze zatrzymali 37 – letniego obywatela Ukrainy podróżującego samochodem ciężarowym VOLVO wraz z naczepą.

Reklamy

W wyniku kontroli okazało się że naczepa marki KEL-BERG widnieje w bazie INTERPOL jako utracona na terytorium Andory. Szacunkowa wartość naczepy to 36 000 zł.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 9,1 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG