17 czerwca 2024

Ciągnikiem nie udzielił pierwszeństwa. Do szpitala trafiło pięć osób

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut po godz. 11 w miejscowości Wohyń na ul. Radzyńskiej. Kierujący ciągnikiem rolniczym 14-latek, prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Audi. Do szpitala z obrażeniami ciała łącznie trafiło pięć osób.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:15 w miejscowości Wohyń na ul. Radzyńskiej.

Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 14-letni mieszkaniec gminy Wohyń, prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Audi A4, którym kierował 54-letni również mieszkaniec gminy Wohyń.

Reklamy

W wyniku uderzenia ciągnik przewrócił się, natomiast kierujący nim 14-latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki, w chwili zdarzenia kierujący ciągnikiem rolniczym na błotniku przewoził swojego 13-letniego brata, który również trafił do szpitala. Kierowca osobówki nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast podróżujący z nim pasażerowie tj. 5-letni chłopczyk oraz 46-lenia i 77-letnia kobieta z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Reklamy

Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozsądek, wyobraźnię i rozwagę na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też nagłe wtargnięcie na jezdnię. Pośpiech i brak ostrożności może doprowadzić do tragedii wielu osób.

 

źródło i fot. KPP Radzyń Podlaski