22 czerwca 2024

Odpowie za próbę wręczenia łapówki oraz znieważenie policjantów

Za próbę wręczenia łapówki, groźby karalne oraz znieważenie policjantów odpowie 53-letni mężczyzna. Został on zatrzymany wczoraj na dworcu PKP w Lublinie. Agresywny i nietrzeźwy 53–latek najpierw znieważył i groził policjantom a następnie próbował wręczyć im łapówkę. Na masce radiowozu położył ponad 400 funtów brytyjskich. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 10-tej na dworcu PKP w Lublinie. Policjanci z III komisariatu zostali poproszeni o pomoc przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna odmówił podania danych osobowych oraz okazania dokumentu tożsamości.

Przybyli na miejsce policjanci chcieli ukarać go mandatem. To jednak nie ostudziło temperamentu niezdyscyplinowanego podróżnego, który zaczął wyzywać i znieważać funkcjonariuszy, przy tym kierował wobec nich groźby karalne. Gdy policjanci poinformowali go, że zostaje zatrzymany i trafi na komisariat, nagle „w zamian za załatwienie sprawy” na masce radiowozu położył reklamówkę z pieniędzmi. Znajdowało się w niej ponad 400 funtów brytyjskich. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklamy

Zatrzymany 53-latek dziś przez policjantów z VIII komisariatu zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych, próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz groźby karalne. Grozić mu może nawet do 8 lat więzienia.

 

źródło: KWP Lublin (KG)

Reklamy