15 lipca 2024

Ciężarówka najechała na leżącego na drodze 17-latka

Policja bada okoliczności wypadku, do jakiego doszło dzisiaj rano w Piotrawinie w powiecie opolskim. Kierujący samochodem ciężarowym DAF 35-latek najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Pokrzywdzony wskutek doznanych obrażeń zmarł.

Reklamy

 

Dzisiaj rano około godziny 5:30 dyżurny opolskiej policji przyjął zgłoszenie od mieszkańca Opola Lubelskiego o tym, że kilka minut wcześniej przejeżdżając ciężarówką przez Piotrawin najechał na leżącego na drodze mężczyznę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF w chwili zdarzenia był trzeźwy. 35–latek w rozmowie z policjantami przyznał, że nie zauważył leżącego na jezdni mężczyzny.

Reklamy

Według policyjnych ustaleń, chwilę przed zdarzeniem, leżącego na jezdni 17-latka mijał kierujący busem. Gdyby kierujący nim mężczyzna zdążył zawrócić, być może tragedii udałoby się uniknąć.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Trwające w tej sprawie czynności policjantów mają na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji.

Reklamy

 

 

źródło i fot. KPP Opole Lubelskie