Czterech nastolatków ukrytych w naczepie tira. Chcieli dotrzeć do Francji, lecz pomylili ciężarówki

Czterech nielegalnych imigrantów ukrywało się w transporcie artykułów chemicznych z Serbii. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.

Reklamy

17 sierpnia policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie od kierowcy tira stojącego na parkingu w miejscowości Horbów – Kolonia w powiecie bialskim, który podejrzewał, że w jego naczepie mogą przebywać nielegalni migranci.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. Okazało się, że w naczepie ciężarówki ukryło się czterech nastolatków, którzy podróżowali bez dokumentów z Serbii tzw. „szlakiem bałkańskim”. Ustalono, że to obywatele Afganistanu.

Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nastolatkowie zostali przeniesieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Byli zaskoczeni faktem, że dotarli do Polski. Okazało się, że w Serbii ukryli się w niewłaściwej ciężarówce – celem ich nielegalnej wyprawy miała być bowiem Francja.

Funkcjonariusze Straży Granicznej badają okoliczności tej nielegalnej migracji. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Zgodnie z decyzją sądu, cudzoziemcy przebywają obecnie pod opieką rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego.

fot. NOSG