Czumów: Zatrzymani podczas włamania

Za kradzieże z włamaniem do sklepu spożywczego odpowie 16 i 18-latek z gminy Hrubieszów. Wczoraj usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Zabezpieczone przy włamaniu artykuły zostały zwrócone właścicielowi sklepu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

W nocy z poniedziałku na wtorek 16-latek wraz ze swoim 18-letnim kompanem włamali się do sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Czumów. Sprawcy po wybiciu szyby w oknie przedostali się do środka sklepu skąd skradli artykuły na łączną kwotę ponad 700 zł.
 
Na miejscu pojawił się jako pierwszy patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy zatrzymali młodzieńców w momencie kiedy jeden z nich wychodził przez wybitą szybę wraz z łupami. Następnie obydwaj zostali przekazani w ręce policji.
 
Jak ustalili policjanci mężczyźni dokonali już wcześniej podobnego włamania do tego samego sklepu. W październiku bieżącego roku, skradli również artykuły spożywczo – przemysłowe oraz pieniądze w bilonie w kwocie około 600 zł. Łączna wartość spowodowanych przez nich wówczas strat, wyniosła ponad 800 zł.
 
Wczoraj usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Zabezpieczone przy włamaniu artykuły zabezpieczono i zwrócono do właściciela sklepu. Teraz obaj młodzieńcy odpowiedzą za swój czyn przed sądem. 
 
16-latek będzie się tłumaczył przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, natomiast jego pełnoletni kompan przed Sądem Karnym. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)