Dachowali uciekając przed patrolem. Chcieli staranować policjanta

Policjant oddał kilka strzałów w kierunku pojazdu, kiedy kierowca próbował go przejechać. Kilka kilometrów dalej samochód dachował.

Reklamy

 

W piątek przed północą, policjanci z komisariatu w Rejowcu w miejscowości Marynin zwrócili uwagę na samochód marki Alfa Romeo, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać.

Funkcjonariusze podjęli pościg. Uciekający kierowca, mimo sygnałów do zatrzymania się, nie reagował i kontynuował jazdę. Policjanci zrównali się z nim, dając kolejne znaki do zatrzymania, Po chwili wyprzedzili Alfę chcąc zmusić uciekającego do zatrzymania. Ten uderzył w tył radiowozu i się zatrzymał.

Kiedy policjanci wysiedli i chcieli uniemożliwić mu dalszą jazdę, kierujący ruszył samochodem w kierunku jednego z nich. Funkcjonariusz zdołał uniknąć uderzenia. Oddał jednocześnie kilka strzałów w kierunku pojazdu. Po kilku kilometrach dalszego pościgu, Alfa Romeo uderzyła w słup energetyczny i dachowała.

Policjanci zatrzymali znajdującą się w samochodzie 26-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego i 27-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego. Osoby te nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że oboje byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał prawie 2 promile, a kobieta ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Czynna napaść na funkcjonariuszy zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło i fot. KMP w Chełmie